Externé siete

Všetok profesionálny dizajn, tvorbu a inštaláciu vyrábame na kľúč
potrebné externé inžinierske siete pre váš domov: systémy osvetlenia,
vodné studne, septiky, systém dažďovej vody a ďalšie.
Naše dlhoročné skúsenosti s takouto prácou pre stavebné projekty v rôznych
krajinách, klimatické podmienky a krajina, nám umožňuje úspešne vyriešiť akýkoľvek
problém komplexnosť a zaručuje vysoko kvalitné inžinierske riešenia a práce.

Studňa
Stručný popis základu šošovkovitého stĺpca
Septik
Stručný popis základu šošovkovitého stĺpca
Búrkový systém
Stručný popis základu šošovkovitého stĺpca
Osvetlenie
Stručný popis základu šošovkovitého stĺpca

Studňa

Akýkoľvek dom, či už je to drevený, tehlový alebo SIP panel, potrebuje prívod vody. Je dobré, ak existuje centrálny systém zásobovania vodou. Ale čo keď to tam nie je? Poďme spolu zistiť, aké typy studní sú a aké sú ich vlastnosti, skôr ako sa na vašom webe objaví vodná studňa.

Najskôr analyzujte a vyhodnotte všetky podmienky, vlastnosti staveniska a vaše požiadavky na vodovodný systém. Kvalita vody a počet filtrov na jej čistenie závisia od typu studne. Nezabudnite tiež na estetiku. Studňa pre dom z panelov SIP môže byť zdobená v dizajnovom štýle a v súlade s celkovým exteriérom.

Studňa pre drevený dom má svoje vlastné nuansy, v závislosti od hĺbky a pôdy. Napríklad:

 • Ak sa vrtá v piesočnatej pôde, potom obsahuje zvyčajne organické nečistoty;
 • Artézska studňa pre dom z panelov SIP nemá organické nečistoty, ale voda môže obsahovať malé množstvo sírovodíka, solí a kovov.

Ako teda môžete chrániť seba a domáce spotrebiče poskytnutím čistej a chutnej vody v panelovom dome? Odpoveď je jednoduchá – použite filtračný systém pri vchode!

Najlepšie je použiť filtre:

 1. s ultrafialovým svetlom;
 2. systém reverznej osmózy.

Ale ak existuje príležitosť a túžba získať čo najčistejšiu vodu, potom je lepšie inštalovať tieto dva systémy súčasne.

V malých studniach a vrtoch je voda často vhodná hlavne na technické účely a filtre v nich sa rýchlo upchávajú rôznymi hnojivami a dokonca aj odpadovými vodami.

Vrtáte sa alebo si objednávate od profesionálov?

Najlepšie je urobiť si dobre na kľúč, takže prvýkrát sa všetko urobí správne a v súlade s technickými normami. Špecialisti na vrtné vrty majú mapy podzemných vodných zdrojov, ako aj informácie o predpokladanej kvalite vody. Takto nemusíte hádať dieru. Ušetrí vám to veľa času.

Ďalšou výhodou je navyše to, že napríklad v meste Kyjev má väčšina bona fide dodávateľov, ktorí vrtajú studne, špeciálne prístroje na hodnotenie kvality vody a množstva minerálov a kovov v nej. Jednou z hlavných vlastností dobrej vody je koniec koncov absencia biologického a organického znečistenia.

Keď je studňa pripravená, môžete okamžite skontrolovať kvalitu vody na 20 – 25 parametrov kvality vody a opakovať ju po niekoľkých ďalších týždňoch, aby ste dosiahli spoľahlivý výsledok. Cena takéhoto postupu je zvyčajne dosť prijateľná.

Po vybudovaní krásneho domu z mesta z panelov SIP by ste nemali šetriť na dodávke vody, takže budete mať dlho domáce spotrebiče a hostí prekvapí krištáľovo čistá a kvalitná voda, ktorú je možné piť priamo z vodovodu

Septik

Pri plánovaní výstavby domu zo SIP panelov už premýšľate, ako vyrobiť kanalizačný systém, ktorý neviete udržiavať a nevyčerpávať z neho odpad až desať rokov? Existuje riešenie! A toto je septik pre SIP doma.

Je to dosť jednoduchý, ale zároveň efektívny spôsob. Okrem toho bude pre vás ľahké vybaviť septik pre drevený dom na kľúč v Kyjeve, ak sa obrátite na profesionálov. Spoločnosti, ktoré sa špecializujú na vykonávanie týchto prác, dokonca poskytujú záruku, že sa na vašom webe vylučuje nepríjemný zápach.

Žumpa je samozrejme najlacnejším spôsobom, ako zariadiť kanalizačný systém, musíte však pochopiť, že jej obsah bude treba každý mesiac odčerpávať. A to sú ďalšie výdavky za pravidelné volania do špeciálneho automobilu.

Čo je teda septik pre panely domácich supov?

Septik je jedným z prvkov domácej čistiarne odpadových vôd. Jeho použitie by sa malo predpokladať už vo fáze plánovania a priamo pri výstavbe systémov na miestne čistenie domácich a odpadových vôd. Je ťažké nazvať septik plnohodnotnou čističkou odpadových vôd, ale je vybavená podľa platných noriem a pravidiel.

Typicky očakávame, že anaeróbne a aeróbne baktérie rozložia všetok náš odpad, ktorý končí v systéme jímky alebo septiku. S prvým typom baktérií je všetko jednoduchšie – aj bez kyslíka si svoju úlohu poradia na 100%. Ale aeróbne baktérie potrebujú malú pomoc tým, že usporiadajú systém vstrekovania vzduchu do septiku.

Septiky sú na rozdiel od žúmp ekologickejšie a ekonomickejšie. Tu sa o vás starajú baktérie, ktoré rozkladajú biologický odpad na bahno a relatívne čistú vodu.

Čo je potrebné na to, aby septik fungoval bez čerpania?

Septik pre drevený alebo akýkoľvek iný dom pozostáva z:

 1. Minimálne 3 kontajnery spojené potrubím;
 2. Vetranie pre každú nádobu;
 3. Utesnené prielezy na každej z nádrží;
 4. Spojenia medzi kontajnermi a septikmi.

Pri správnej organizácii septiku môže byť kvalita čistenia vody asi 80%.

Ak chcete umiestniť nádoby so septikom a filtračnú studňu na územie vášho webu, musíte si pripraviť niekoľko jám. Je to také jednoduché, že to môžete urobiť svojpomocne, ale ak si chcete ušetriť čas, je lepšie zveriť túto úlohu skúseným špecialistom. Celá Ukrajina navyše dlho využíva služby týchto spoločností.

Je celkom jednoduché vypočítať objem septiku pre samonosný izolovaný drôt doma. Musíte vynásobiť 200 litrov počtom ľudí, ktorí už žijú alebo budú bývať v dome. Ale tu musíte brať s rezervou 20%. Koniec koncov, budete prijímať hostí vo vašom útulnom „kanadskom dome“. Je to konečná hodnota, berúc do úvahy týchto 20%, ktorá bude optimálnym objemom septiku.

Podľa sanitárnych noriem by septik mal byť umiestnený vo vzdialenosti:

 • 10+ metrov od obytných budov a vodných ciest;
 • Viac ako 50 metrov od zdrojov pitnej vody;
 • 5 metrov od cesty a od ovocných stromov.

Delegovaním týchto úloh na profesionálov sa môžete vyhnúť namáhavému behaniu po webe pomocou pásky a iného vybavenia.

Septik pre domácnosť z panelov SIP – rýchle a ľahké riešenie urgentného problému

Dnes je na trhu veľa modelov septikov. Najlepšie je však obrátiť sa na spoločnosť, ktorá má skúsenosti s usporiadaním septikov pre panelové domy. Jeho inštalácia na kľúč je vždy bezpečnejšia. Okrem toho existuje záruka spravidla na 5 a viac rokov bezproblémovej prevádzky a cena za inštaláciu septiku je dosť prijateľná.

Ako vidíte, zorganizovanie septiku pre panel, rám alebo drevený dom alebo objednanie u spoločnosti na kľúč, predloženie vašich požiadaviek je jednoduché a rýchle a ušetrený čas je lepšie stráviť s rodinou

Búrkový systém

Napriek tomu, že je na Ukrajine veľmi príjemné počasie, všetci poznáme jednoduchú pravdu – z času na čas prší. A ak ste už premýšľali o dokončení samonosného izolovaného drôtu doma a všetkých inžinierskych sieťach, je správne myslieť na búrkový systém na vašom webe. Otázka odvodnenia z domu a povrchu vozovky je veľmi aktuálna, pretože kvalitná búrková stoka po daždi na jar, v lete a na jeseň ochráni založenie nového samonosného izolovaného drôtu domu a zachráni územie pred vodnou eróziou. A tak pri plánovaní množstva zostávajúcej práce pre vaše rodinné hniezdo, úplne nový dom zo panelov SIP, nezabudnite na taký dôležitý okamih ako búrkové stoky pre domy SIP.

Búrkový odtok sa nazýva búrková stoka, ktorá je súčasťou kanalizačného systému. Chráni základy budov, trávniky, chodníky, chodníky pred vymývaním vodou. Systém obsahuje také prvky, ako sú prívody dažďovej vody, potrubia, zapustené žľaby, lapače piesku s ochrannými mriežkami a dažďové studne. Účelom systému na odvedenie dažďovej vody je zber a čistenie vody z povrchu, ako aj odtok dažďovej a roztavenej vody.

Princíp zariadenia na dažďovú vodu je dosť jednoduchý. Voda steká po naklonenej rovine do kanálov a odtiaľ sa dodáva do kolektora. V búrkovej kanalizácii sa používajú aj bodové odtokové nádrže, sú to búrkové vpusty, do ktorých vyteká voda spod odtokových potrubí, stĺpov a kohútikov. Na odstránenie nečistôt a piesku sú prívody dažďovej vody vybavené špeciálnymi filtrami.

Správne zostavený búrkový systém pre domy z panelov SIP je zárukou trvanlivosti a pohodlia vášho domova. Pred inštaláciou sa musíte rozhodnúť pre výber najobľúbenejších materiálov použitých na výrobu systému, oboznámiť sa s cenami, vziať do úvahy všetky výhody a nevýhody:

 • Odolný plast.
 • Cink Steel.
 • Meď.

Plast.

Odoláva značnému zaťaženiu, neohýba sa, nedeformuje sa. Odolný proti korózii, nebojí sa agresívneho chemického prostredia, odolný. Plast je tiež tichší ako kovové náprotivky. Jedinou nevýhodou plastu je, že môže prasknúť, keď sa vytvorí veľká vrstva ľadu.

Cink Steel.

Tento materiál sa používa už dlho. Niektorí majitelia domov si zvykli vyrábať vlastné rúry z pozinkovaných plechov. Veľmi praktický materiál, spoľahlivý a odolný.

Meď.

Meď je podľa odborníkov najlepším materiálom pre búrkový systém. Nevýhodou je, že povrch môže časom meniť farbu.

Pre efektívnejšiu inštaláciu systému je potrebné vykonať správny hydraulický výpočet, zmerať plochy, na ktorých je nainštalovaný drenážny systém, plochu žľabov, strechu, oboznámiť sa s niektorými technickými parametrami a vypracovať drenážnu schému.

K dnešnému dňu nie je ťažké inštalovať systém dažďovej vody pre drevené domy z panelov SIP. Existuje veľa spoločností, ktoré to dokážu rýchlo, efektívne a so zárukou. Tento typ práce sa najlepšie vykonáva na kľúč, buď v Kyjeve alebo na Ukrajine.

A čo je najdôležitejšie: vo výsledku bude oblasť okolo vášho domu SIP a jeho základov vždy chránená a dobre upravená! A keď prší, je lepšie zostať v útulnom dome SIP s rodinou pri krbe

Osvetlenie

Pri stavbe súkromného domu, či už ide o dom z tehál, betónu alebo SIP panelov, je potrebné vopred premyslieť systém všetkej komunikácie. Malo by sa pamätať na to, že elektrina musí byť dodávaná nielen do domu, ale aj do zvyšku lokality. To je potrebné na zabezpečenie elektrickej energie nielen v prístavbách, ale aj na vytvorenie praktického a krásneho systému vonkajšieho osvetlenia.

Vonkajšie osvetlenie domu a pozemku

Pretože výstavba domov pomocou kanadskej technológie trvá iba 2 – 3 mesiace, majitelia si často až po dokončení stavby a opravy pamätajú na takú dôležitú nuansu, ako je osvetlenie domu SIP. Nie vždy sa berie do úvahy, že požiadavky tohto typu osvetlenia sa nemusia zhodovať s vlastnosťami už nainštalovaného elektrického vedenia. Napríklad rezerva chodu alebo bezpečnostné podmienky. Vonkajšie žiarovky sa navyše vyznačujú úrovňou odolnosti voči všetkým poveternostným podmienkam.

O čo iné by sa malo vopred starať pri inštalácii osvetlenia domov z panelov SIP?

Ak sa vám nebude hodiť jednoduchá žiarovka nad prednými dverami, potom už vo fáze kladenia základov pre váš budúci domov myslite na:

 • izolácia drôtov od vlhkosti
 • prierez požadovaných drôtov a káblov;
 • hĺbka drôtov (aby v zime zabránili zamrznutiu)
 • počet a výkon svietidiel, ako aj asi taký dôležitý bod ako ich cena.

Ak je dom už postavený a osvetlenie sa muselo vykonávať „na vrchu“, je schéma vyvinutá tak, aby sa drôty nedotýkali konárov stromov nachádzajúcich sa vedľa nich, a tiež by sa na nich nezlepoval sneh.

Racionálne osvetlenie

Dávno sú preč časy, keď sa dalo osvetliť priestor pri bránach a dverách domu niekoľkými slabými štyridsaťwattovými žiarovkami na strane domu. Moderný priemysel ponúka obrovské množstvo technologických riešení v oblasti vonkajšieho osvetlenia. Navyše sú oveľa ekonomickejšie. Napríklad v krajinnom dizajne sa dnes používajú dokonca aj záhradné žiarovky, ktoré sú napájané zabudovanými solárnymi panelmi. Staré žiarovky nahradili LED diódy, ktoré sú schopné jasne osvetliť väčšinu priestoru.

Moderné technológie pomocou rôznych senzorov tiež umožňujú:

 1. regulovať sieťové napätie;
 2. intenzita žiary žiaroviek;
 3. pracovná doba lámp;
 4. vyberte zdroj energie v automatickom režime (to je dôležité, ak sú v dome nainštalované solárne panely).

Možnosti externého osvetlenia sú dnes skutočne nekonečné a vaša účasť na jeho autonómnej práci bude minimálna!

Prečo sa oplatí objednávať osvetlenie drevených domov na kľúč?

Samozrejme, môžete si premyslieť a implementovať schému vonkajšieho osvetlenia vlastného domu z panelov SIP sami, stráviť na ňom veľa času. A cena v tomto prípade môže byť oveľa vyššia. V takom prípade je lepšie kontaktovať majstrov, ktorí sa na to špecializujú. Skúsení odborníci poradia s osvedčenými materiálmi, berúc do úvahy požadovanú cenu, dizajn, výrobcu.

Keď zveríte inštaláciu vonkajšieho osvetlenia špecialistom, môžete si byť istí, že sa zachová krása záhradnej krajiny a váš pohyb po stránke bude čo najpohodlnejší a najbezpečnejší. Nakoniec ste si podľa týchto požiadaviek vybrali aj „kanadský“ dom