Základy domu zo SIP

 

Jednou z významných výhod výstavby domu pomocou kanadskej technológie je,
že takýto dom nevyžaduje veľké investície peňazí a času do vytvorenia
kapitálového základu. Na základe našich skúseností s výstavbou panelov SIP
na Ukrajine a Európe ponúkame niekoľko riešení na vytvorenie „oplášteného“
základu, ktorý je absolútne postačujúci na zabezpečenie konštrukčnej
pevnosti, spoľahlivosti a životnosti vášho domu.

Vykonáme všetky potrebné výpočty trvanlivosti a vyberieme optimálnu možnosť
podkladu pre váš projekt.

 

Stĺpová páska

Pevný základ pre váš domov

Švédsky tanier

Robustný vyhrievaný základ

Skrutkujte hromady

Inštalácia nadácie kedykoľvek počas roka

Stĺpová páska so spojkou

Spoľahlivý základ pre dom s poterom

Stĺpový pásový základ

Stĺpový základový pás je najlepšou voľbou pre obytné a pracovné budovy postavené pomocou kanadskej technológie. Ak chcete z panelov SIP postaviť teplý a útulný dom bez drahých investícií, bude tento typ základov najlepším riešením!

Na rozdiel od budov z tehál, plynových blokov a iných ťažkých konštrukcií si budovy z panelových panelov nevyžadujú vytvorenie pevného základu. Pásový a stĺpový základ navyše dáva príležitosť na dodatočné vybudovanie suterénu. A to je ďalšie plus pre tých, ktorí snívajú o vlastnej malej dielni alebo samostatnej miestnosti na skladovanie potravín.

Stĺpikový základ pre domy SIP na kľúč

Inštalácia spoľahlivého základu pre kanadský dom je ľahká úloha pre tých, ktorí majú príslušné skúsenosti so stavbou. Na jeho výstavbu nie je potrebný veľký tím pracovníkov – ak je to žiaduce, pár ľudí sa s touto úlohou dokáže vyrovnať.

Hlavné etapy prípravy miesta na stavbu domu zo SIP panelov na stĺpcovom páse:

 • Vyhladzujte a zbavte sa prebytočnej vegetácie, cudzích predmetov a zvyškov;
 • Označte miesto pre základ pomocou lán natiahnutých na čapoch. Mal by označovať vonkajšie hranice budovy a umiestnenie nosných vnútorných stien;
 • Vykopať priekopu, berúc do úvahy hrúbku debnenia (rám na vyplnenie betónovej základne domu);
 • V miestach budúceho umiestnenia nosných stĺpov je potrebné vykopať vybrania. Hlboké jamy možno chrániť pred rozpadaním pomocou pevných dosiek;
 • Inštalácia stĺpov z vybraného materiálu sa vykonáva pomocou laserovej úrovne. Môžu to byť drevené paluby, tehly alebo železobetónové stĺpy – všetko závisí od osobných preferencií;

Iba po vykonaní všetkých vyššie uvedených krokov môžete začať nalievať pevný a odolný betónový základ. Ak nie je voľný čas alebo nie je dôvera, že to zvládnete svojpomocne, je lepšie využiť služby profesionálnych staviteľov.

Váš vlastný útulný dom za málo peňazí je skutočný!

Štruktúry panelových panelov postavené pomocou kanadskej technológie sú najdostupnejším spôsobom, ako vybudovať teplý a spoľahlivý domov. SIP panely majú viacvrstvovú štruktúru, uprostred ktorej je kvalitná izolácia. Vonkajšia krytina je vyrobená z prírodných materiálov – dreva.

Ľahká konštrukcia nepotrebuje nákladné základy, vďaka čomu je výstavba domov SIP pre väčšinu Ukrajincov ešte dostupnejšia. Stĺpikové základy pre domy z panelov SIP sú ideálnou voľbou, ktorá zabezpečí rýchlu výstavbu budovy v súlade so všetkými bezpečnostnými normami!

Izolovaný švédsky tanier

Technológia rýchlej výstavby budov na Ukrajine je čoraz populárnejšia. Pri objednávaní stavby domu SIP jeho budúci majitelia očakávajú, že sa o niekoľko mesiacov nasťahujú do nového domu. Takéto budovy sa navyše vyznačujú vysokou energetickou účinnosťou, na rozdiel od domov postavených z tehál alebo betónu.

Ďalším dôvodom, prečo si obyvatelia Kyjeva a Ukrajiny vyberajú také domy, je jedinečná technológia ich základov. Umožňuje vám stavať domy v čo najkratšom čase, a to aj v oblastiach so zložitými geologickými podmienkami.

Aký základ potrebuje rámový dom

Existuje niekoľko typov základov, ktoré sa používajú pri stavbe súkromných domov a iných budov, medzi ktoré patria:

 • hromady;
 • „páska“;
 • kombinácia železobetónových pilót a pásových základov;
 • USHP (izolovaná švédska doska – základ , ktorý sa tiež nazýva „plávajúci“).

ZČU je ďalším populárnym riešením pre výstavbu kanadských domov. Jednoducho povedané, ide o zateplenú základovú konštrukciu monolitického typu s malou hĺbkou výskytu. To znamená, že základňa domu je umiestnená na izolácii, ktorá je inštalovaná pod sporákom. Takýto základ v celej oblasti je vybavený hotovým vykurovacím systémom „teplá podlaha“ a zahŕňa zapojenie všetkých komunikácií (potrubia, káble, kanalizácie). Len si predstavte, že môžete rovno položiť čistú podlahovú krytinu priamo na ňu!

Samotná technológia švédskych kachlí bola vyvinutá v Nemecku, ale kvôli popularite, ktorú si získali v severných krajinách Európy, dostala práve toto meno.

Výhody technológie plávajúcich základov

Švédska doska jej vďačí za zvýšený záujem za svoje výhody, ktoré ju pri stavbe panelových domov priaznivo odlišujú od iných typov základov. Poďme sa rýchlo pozrieť na tie hlavné.

 1. Pri kladení takéhoto základu sú všetky komunikácie rovnomerne inštalované po celej jeho ploche a zabezpečujú ohrev vody na celom poschodí prvého poschodia. Táto metóda poskytuje vynikajúcu príležitosť na úsporu pri položení teplej podlahy a eliminuje ďalšie straty miesta v prízemí v dôsledku poteru.
 2. V zime pôda pod domom nezamrzne a nebude sa „hrať“ z rozširovania podzemnej vody.
 3. Pokiaľ ide o spotrebu energie, na rozdiel od iných typov nadácií je USP oveľa ekonomickejší. Okrem toho sa náklady na takýto základ prakticky nelíšia od nákladov na metódu hromady, ale švédska doska je veľmi spoľahlivá.
 4. Všetku komunikáciu je možné priviesť do domu s presnosťou na centimetre.
 5. Možnosť prebytočnej vlhkosti je vylúčená inštaláciou drenážneho systému po obvode dosky.
 6. Ak chcete položiť základ, nemusíte na mieste kopať obrovskú jamu.
 7. Ideálne pre kanadský panelový dom, ktorého hmotnosť je desaťkrát menšia ako hmotnosť toho istého tehlového domu atď.

Švédsky tanier: cena na Ukrajine

Pred začatím inštalácie švédskych kachlí odporúčajú odborníci presný výpočet zohľadňujúci všetky požiadavky na plochu a počet podlaží domu, ako aj vaše očakávania a potreby. Pamätajte, že na rozdiel od iných typov základov, s UWB nebudete musieť utrácať peniaze za vytvorenie podkladu prvého poschodia.

Ak chcete vypočítať všetky podmienky a pochopiť, koľko stojí stavba „plávajúceho“ základu pre váš dom, odporúčame vám vyhľadať pomoc od skúsených odborníkov, ktorí zhromaždili veľa domov SIP. Okrem toho môžu z panelov stavať a stavať domy na kľúč . To vám umožní ušetriť značné množstvo peňazí, a čo je najdôležitejšie – neoceniteľný čas!

Skrutkujte hromady

SIP-panelové domy na skrutkových pilótach sú optimálnym riešením pre majiteľov pozemkov s výraznými zmenami v krajine (napríklad ak má váš pozemok sklon). A tiež je taký základ ideálny pre vidiecky dom na brehu jazera alebo samostatnú obývaciu izbu pri mori. Hromady sú odolné proti vlhkosti a poskytujú bezpečnú a stabilnú pozíciu pre kanadské domy umiestnené na vratkej zemi.

Inštalácia domov SIP na základoch skrutkových pilotov

Výhodou tejto technológie je rýchla inštalácia základovej a rámovej konštrukcie. Ak je to žiaduce, útulné teplé bývanie sa dá postaviť len za pár pracovných dní. Potom ihneď pokračujte k vnútornej výzdobe a vonkajšiemu oplášteniu vidieckej chaty alebo obľúbenej letnej chaty.

Na rozdiel od budov z ťažkých tehál alebo objemného pórobetónu, ľahké kanadské domy nevyžadujú špeciálne investície do vytvárania základov. Konštrukcie panelových panelov na hromadách je možné umiestniť kdekoľvek bez ohľadu na pôdne charakteristiky a krajinné prvky.

Výhody skrutkovaného základu pre domy SIP:

Jednoduchá inštalácia na kľúč bez zapojenia špeciálneho zariadenia a výkopu;
Možnosť výstavby v územiach so zložitým geologickým reliéfom;
Na Ukrajine je možné tento typ nadácie postaviť kedykoľvek počas roka;
Pri stavbe budovy sa vyskytoval nedostatok zbytočného odpadu.
Dostupná cena za domy zo SIP panelov a ich inštalácia na pilotový základ.
Okrem toho v budovách postavených pomocou kanadskej technológie a inštalovaných na hromadách nie je vysoká vlhkosť. Sú tiež dobre chránené pred chladom prenikajúcim zo zeme. Špeciálna mikroklíma v domoch z panelov SIP prispieva k vytvoreniu útulnej atmosféry, v ktorej sa príjemne žije a pracuje.

Kde je relevantné stavať domy z panelov SIP?

Kanadské domy sú najbežnejšie v súkromnom sektore. S ich pomocou sa stavajú nádherné teplé vidiecke chaty, vznikajú pohodlné malé chatky a priestranné obytné budovy. V mestách sa táto technológia často používa na vytvorenie pohodlného kancelárskeho a pracovného priestoru.

Dostupná cena, vysoká rýchlosť inštalačných prác a vynikajúca tepelná a zvuková izolácia spôsobili, že domy SIP na skrutkových pilotoch sú pomerne častou voľbou majiteľov domov v Kyjeve, na Ukrajine a v Európe!

 

Stĺpový základový pás s poterom

Každý sníva o svojom teplom a útulnom dome. Nie každý si však môže dovoliť postaviť obytnú budovu z tehál alebo penových blokov. Okrem nákladov na drahé materiály a práce tímu staviteľov budete musieť v skutočnosti vynaložiť veľa peňazí na vybudovanie pevného a spoľahlivého základu.

Existuje však cesta von! Domy s panelovými panelmi postavené pomocou kanadskej technológie majú prijateľné náklady, sú rýchlo inštalované, poskytujú vynikajúcu hluk a tepelnú izoláciu. Navyše im stačí postaviť plytký základový pás a stĺp so studeným poterom. Nevyžaduje veľké investície a je schopný uniesť váhu aj dvojpodlažnej budovy.

Rozdiel medzi týmto typom základov spočíva v tom, že priestor medzi mierne prehĺbenou vystuženou páskou je pokrytý sutinami a zaliaty betónom. Výsledkom je silný a lacný základ, ktorý môže trvať desaťročia.

Vlastnosti konštrukcie základne pásu a stĺpa so studeným poterom

Inštalácia spoľahlivého a spoľahlivého základu pre kanadský dom je pre každého, kto má príslušné skúsenosti, pomerne jasná úloha. Bude stačiť nájsť jedného alebo pár asistentov a základ budovy zo panelov SIP sa dá postaviť za pár pracovných dní. Ak chcete začať s nezávislou konštrukciou základne stĺpikového pásu, musíte najskôr vykonať nejaké prípravné práce:

 • Osloboďte vybranú oblasť od trosiek a nadmernej vegetácie;
 • Zarovnajte stavenisko;
 • Vytvorte presné rozloženie budúceho základu, berúc do úvahy vnútorné steny a hlavné body podpory;
 • Vykopajte centimetrový výkop a spevnite jeho steny robustnými doskami. Zabránia pádu pôdy na miesto, kde je vyplnený betónový podklad;
 • Pripravte jamy na stĺpiky, ktoré zvýšia trakciu;

Tiež by ste sa mali najskôr rozhodnúť pre materiál stĺpov. Môžu byť vyrobené zo železobetónu, tehál alebo drevených palúb. Po ich inštalácii musíte v zákopoch zostaviť výstužnú konštrukciu z kovových tyčí a vyplniť ju betónom.

No, ak nemáte voľný čas alebo chuť staviť, potom si môžete kedykoľvek najať tím profesionálnych staviteľov. Rýchlo a správne postavia základňu domu, v prípade potreby zmontujú rámovú a panelovú konštrukciu na kľúč.

Výhody inštalácie domov SIP na pásový a stĺpový základ

V prvom rade dostane budova spoľahlivý a pevný základ. A problém chladu a vlhkosti sa dá ľahko vyriešiť energeticky úspornými SIP panelmi. V kanadských domoch vytvárajú podlahy, steny a strecha spoločne „teplú slučku“, ktorá je základom pre pohodlnú mikroklímu.

A čo je najdôležitejšie, cena materiálov pre takúto stavbu je dostupná pre všetkých. A môžete vykonať výpočet a zistiť konečné množstvo stavby domu SIP na základni pásového stĺpa ešte pred zakúpením rámovej konštrukcie alebo jej prvkov.