Inštalácia domov z SIP panelov

 

Vyrábame vysoko kvalitnú a rýchlu profesionálnu inštaláciu domov a budov z
panelov SIP na kanadskej technológii. Staviame obytné domy zo SIP a iných
objektov nielen na Ukrajine, ale aj v Európe, kde sú veľmi vysoké štandardy
a požiadavky na kvalitu stavebných prác.

Ak chcete svoj dom radšej zostaviť svojpomocne alebo u už prenajatých
staviteľov, ponúkneme vám službu hlavnej inštalácie, ktorá vám umožní
zabezpečiť maximálnu kvalitu, rýchlosť a súlad so všetkými pravidlami a
požiadavkami na inštalačné práce.

Tradičná instalácia

Profesionálna inštalácia rýchlo

Montáž SKD

Inštalácia v priebehu niekoľkých dní

Vedúci inštalácie

Profesionálna pomoc s montážou

Inštalačné školenie
Učíme správnu montáž domu

Tradičná inštalácia

Tradičná inštalácia samonosného izolovaného drôteného domu na kľúč („kanadský dom“) je jedným z najobľúbenejších druhov výstavby budov v čo najkratšom čase. Výhody tejto metódy už ocenili mnohí obyvatelia Ukrajiny, pretože dom je zostavený z panelov, ktoré sú už pripravené v dielni SIP, ako z diel projektanta. Prvá doska je nainštalovaná na štartovacej lište a potom sú k nej pripevnené všetky ostatné. Zostáva len priniesť komunikáciu a vykonať kozmetické úpravy.

Spustenie inštalácie

Kanadský dom si môžete namontovať kedykoľvek počas roka. Prvou etapou montáže je inštalácia podlahových panelov. Ak rozpätie nie je väčšie ako 6 metrov, na tieto účely sa používajú štandardné panely. Ale dnes už existujú možnosti, ktoré vám umožňujú namontovať nepodporované stropy až do 15 metrov. Takéto panely sú dodatočne izolované zospodu antiseptickým a bitúmenovým tmelom. Inštalácia takéhoto stropu trvá iba niekoľko hodín a konštrukcia je dosť tuhá kvôli inštalácii nosníkov v koncových drážkach.

Inštalácia na stenu

Steny panelového domu sú spravidla postavené z jedného z jeho rohov. Prvý panel je vyrovnaný a pripevnený k štartovacej (páskovacej) tyči. Potom sa nainštalujú ďalšie lišty. Potom je druhý pripevnený k prvému panelu v uhle 90 °, tretí k druhému atď. Je to také jednoduché ako detský dizajnér! Ďalej sú zvyšné panely stien prvého poschodia a vnútorné priečky pripevnené pomocou samorezných skrutiek alebo lodných klincov.

Pri výstavbe druhého poschodia sa tento cyklus jednoducho opakuje, ale podlahy sú namontované na vrchu panelov, ktoré tvoria steny prvého. Okrem svojej hlavnej funkcie poskytujú tieto dosky ďalšiu tuhosť celej konštrukcii.

Inštalácia strechy bezrámového domu

Tradičná inštalácia domov z panelov SIP (Kyjev) končí konštrukciou strechy bez použitia krokvového systému.

Strešné panely sú pripevnené skrutkami medzi spodným nosníkom, umiestneným po obvode domu a horným, ktorý slúži aj ako podpera.

Takáto strecha vydrží akékoľvek zaťaženie ( napríklad sneh ) a nevyžaduje dodatočnú izoláciu a inštaláciu parozábrany.

Záverečná fáza

Montáž rámu a strechy domu je ukončená stupňom tesnenia. Všetky medzery, ktorých šírka je viac ako 3 milimetre, sú pokryté polyuretánovou zmesou.

Na úplné dokončenie tradičnej inštalácie domu od spoločnosti SIP (Ukrajina) za niekoľko dní budete potrebovať iba niekoľko nástrojov:

 • kladivo;
 • palička;
 • úroveň budovy;
 • vŕtačka a skrutkovač.

Spotrebný materiál:

 1. polyuretánová pena;
 2. tmel;
 3. skrutky alebo klince.

Tiež otvory pre dvere a okná sú už poskytnuté v dizajne bezrámových domov, čo výrazne zjednodušuje ich inštaláciu.

Hlavné výhody bezrámových domov

 1. Bezrámové domy sú postavené zo sendvičových panelov veľmi rýchlo a v každom ročnom období. Bytová výstavba je prefabrikovaná a celoročne. Navyše nie je potrebné na stavbu používať drahé technické prostriedky a ťažké stavebné zariadenia. Všetky kvety a rastliny na vašom webe budú aj naďalej tešiť majiteľov!
 2. Nie sú potrebné nijaké ťažké základy.
 3. Vysoká tepelná izolácia a funkcie úspory energie. Dom sa rýchlo ohrieva zvnútra a dobre udržuje teplo vďaka tomu, že panely sú z 80 percent izolované.
 4. Aplikácia pri konštrukcii ekologicky nezávadných a pre človeka neškodných materiálov.
 5. Možnosť realizácie rôznych dizajnových a architektonických nápadov, ako aj estetického vzhľadu.
 6. Demokratické náklady na tradičnú inštaláciu domov a vysokú rýchlosť ich výstavby. Materiály použité v kanadskej technológii sú oveľa lacnejšie ako tradičné tehly a betón.

Naša spoločnosť je vždy pripravená postaviť vám takýto dom na kľúč a naši špecialisti vám pomôžu s výberom projektu, ktorý splní všetky vaše požiadavky a želania.

Bezrámové domy, ktoré sú vytvárané pomocou kanadskej technológie, sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa chcú stať vlastníkmi svojej vlastnej teplej a útulnej nehnuteľnosti v priebehu niekoľkých dní s minimálnymi nákladmi.

SKD montáž domov z panelov SIP ako alternatíva k ťažkej výstavbe.

Konštrukcia z panelov SIP je univerzálna metóda, ktorá je vhodná na stavbu nielen súkromných domov: kanadská technológia rámu umožňuje zostaviť panely z panelov SIP:

 • meštianske domy;
 • chaty;
 • obchodné a verejné budovy.

Stavebnica pre dospelých a dom snov

Celý proces stavby budovy pomocou kanadskej technológie je rovnako presný ako švajčiarske hodinky. V skutočnosti nie je dom postavený na danom mieste, ale je jednoducho zmontovaný ako dizajnér. Pomocou tejto metódy môžete postaviť dom v rekordnom čase – len za tri mesiace. Ale tento čas je možné pomocou SKD niekoľkonásobne skrátiť.

Zatiaľ čo pri tradičnej montáži „sendvičových“ panelov sú všetky diely pripevnené k sebe už na stavbe, v prípade SKD sa časti domu montujú priamo na mieste výroby. Na miesto sú privedené už zmontované steny s oknami v nich namontovanými. Zostáva ich len zhromaždiť na základni a držať ich pohromade. To je všetko! Tí, ktorí aspoň raz v živote zostavili dizajnéra alebo nábytok, chápu, aká jednoduchá a rýchla je metóda SKD montáže domov SIP.

Táto metóda má veľa výhod, hlavnou je však rýchlosť výstavby. Služby SKD sú populárne medzi vývojármi chatových osád, kancelárskych budov, hotelov, čerpacích staníc práve preto, že tento prístup výrazne skracuje čas montáže, čo ešte zlacňuje výstavbu.

Smery stien, vnútorná a vonkajšia výzdoba sa v tomto prípade nelíšia od tých, ktoré sa používajú v tradičných domoch. Tu môžete ľahko dať voľnosť fantázii.

Veľkoplošná montáž domov v Kyjeve sa často vykonáva nielen na stavbu celej konštrukcie, ale aj na jej jednotlivé prvky. Napríklad zo „sendvičových“ panelov je možné postaviť iba strechu. Zároveň nie je potrebné dlho skladať jej rám – už zmontované časti strechy sa na stavbe doslova „kladú“ pomocou žeriavu, a nie panelov.

Ak sa rozhodnete objednať SKD montáž dreveného domu, potom by ste mali venovať pozornosť hotovým štandardným predmetom. Ak ho však chcete vytvoriť z panelov SIP podľa individuálneho projektu – je to tiež jednoduché!

Už vo fáze projektovania môžete ľahko vypočítať množstvo požadovaného materiálu, približný dátum dokončenia stavby, náklady SKD a tiež vyradiť celkový odhad. Je dôležité, aby vás takáto stavba stála 2-krát lacnejšie ako tehlový alebo drevený dom. Súhlaste, v našej dobe – to je významné plus!

Zrátané a podčiarknuté, alebo prečo sa oplatí zostaviť dom metódou SKD?

Okrem niektorých už uvedených výhod takejto montáže stojí za zdôraznenie niekoľko hlavných.

 1. Inštalačné práce sa vykonávajú dvakrát alebo dokonca trikrát rýchlejšie. Napríklad postaviť veľký dvojpodlažný dom s rozlohou 400-500 štvorcových. metrov, tím niekoľkých ľudí bude trvať od 3 do 4 dní.
 2. Pravdepodobnosť vzniku stavebných chýb sa zníži na nulu, pretože všetky jednotky sú vo výrobe vopred zmontované a diely nie je potrebné pri finálnej montáži nijako upravovať. To znižuje náklady na pracovnú silu.
 3. Týmto spôsobom je ľahké postaviť budovu aj v zime.

Môžete sa samozrejme pokúsiť zostaviť si takýto dom svojpomocne, ale pri výbere SKD si môžete byť istí, že už za pár dní bude váš dom hotový a zostavený podľa všetkých štandardov.

Dohľad nad inštaláciou

Ak sa rozhodnete postaviť dom svojpomocne pomocou kanadskej technológie, ale nemáte v tejto veci skúsenosti, je lepšie objednať si dohľad nad inštaláciou domu z panelov SIP. Tím 3-4 ľudí bez skúseností sa s touto úlohou, zostavením domu podľa pokynov a výkresov, vyrovná za pár týždňov. Ale ak ste predtým nemuseli taký dom stavať svojpomocne, najlepšou voľbou je pozvať do svojho zariadenia skúseného odborníka, ktorý bude dohliadať na proces inštalácie domu a vždy príde na pomoc.

V takom prípade pre vašu dôveru a kontrolu kvality práce poskytujú špecialisti spoločnosti „SIP SIP Atelier“ služby pre dohľad nad inštaláciou domov z panelov SIP.

Úpravy dohľadu: čo to je?

Dozor nad inštaláciou domov z panelov SIP je odborná podpora a kontrola procesu montáže domu kvalifikovaným odborníkom v nasledujúcich fázach:

 1. Analýza projektu a posúdenie únosnosti základu a ďalších prvkov;
 2. Kladenie základov;
 3. Inštalácia drevených trámov s hydroizoláciou;
 4. Spojovacie prvky, medzery na nastavenie a tesniace segmenty prvého poschodia (steny a podlahy);
 5. Inštalácia vnútorných priečok a podlahových dosiek;
 6. Inštalácia krokvového systému;
 7. Inštalácia dverí a okien v súlade so stanovenými normami. 

Výhody

Vďaka službe dohľadu nad inštaláciou postavíte dom zo sendvičových panelov vysoko kvalitne, rýchlo a spoľahlivo. Toto riešenie vám pomôže:

 • Ušetrite svoj čas, úsilie a peniaze;
 • Optimalizujte a urýchlite inštalačný proces doma;
 • Vyvarujte sa chýb, ktoré môžu v budúcnosti viesť k smutným následkom;
 • Striktne dodržiavajte normy, normy a pravidlá pre stavbu domov z panelov SIP, ktoré zaručujú váš domov pevnosť, spoľahlivosť, energetickú účinnosť a maximálnu životnosť;
 • Zaistite bezpečnosť stavebných a inštalačných prác v zariadení.

Naša spoločnosť dodáva panely SIP a poskytuje služby dozoru nad inštaláciou pre stavbu domov a objektov nielen v meste Kyjev, ale na celej Ukrajine.

Sme vždy pripravení vyslať do vášho zariadenia skúseného vysoko kvalifikovaného inštalatéra, ktorý vám poradí alebo najme pracovníkov v každej fáze stavby domu. Cena a služby inštalačného dozoru vás príjemne prekvapia!

Inštalačné školenie

Vysoké tempo života v mestách a túžba po súkromí v ich vlastnom ekologickom bývaní sa dnes stali trendom po celom svete. A Ukrajina nie je výnimkou. Jednou z týchto populárnych oblastí sa stávajú domy z panelov SIP. 

Dopyt vytvára ponuku

So zvyšujúcim sa záujmom o domy zo „sendvičových“ panelov mnohí začnú uvažovať o tom, ako sa môžete naučiť, ako si ich postaviť nielen pre seba, ale aj pre ostatných. Ak to predsa len pre niekoho urobíte, potom vám takáto práca môže priniesť dobrý príjem. Ako v každom inom podnikaní, jediným správnym riešením by bolo objednať si školenie v oblasti montáže domov z panelov SIP.

Napríklad ste si objednali všetky potrebné prvky na „stavbu“ po tom, čo ste sa rozhodli dom zostaviť svojpomocne, ale bez ďalších vedomostí môže tento proces trvať roky. Alebo je tu túžba zorganizovať si vlastný montážny podnik SIP-house, ale na to musíte študovať sami a tiež odovzdať tieto vedomosti tímu staviteľov, ktorý pre vás pracuje.

Školenie v oblasti montáže domu zo samonosného izolovaného drôtu v Kyjeve

Mnoho odborníkov sa snaží naučiť sa inštalovať domy z „sendvičových“ panelov. Ak sa chcete obrátiť na odborníkov v spoločnosti SIP Atelier, ktorí vám pomôžu v tejto veci, dozviete sa:

 • aký nástroj sa používa na montáž a ako sa používa;
 • ako organizovať stavbu a vlastnosti jej technického dozoru;
 • čo je práca „na mieste“;
 • bezpečnostné predpisy a pod.

Naši špecialisti vám navyše podrobne povedia o:

 1. prvé kroky potrebné na stavbe;
 2. správne uzlové riešenia;
 3. dokončenie a inštalácia komunikácií v domoch z panelov SIP;
 4. vlastnosti dodávky objektu.

Okrem teoretickej časti pre vás zorganizujeme aj skúšobnú montáž dispozície s vysvetleniami, ktorá pomôže upevniť získané vedomosti. Sme si istí, že demokratická cena takéhoto školenia u nás vás príjemne prekvapí.