Vonkajšia úprava SIP domov

 

Správna vonkajšia úprava domu z panelov CIP vykonáva niekoľko dôležitých
funkcií: po prvé, spoľahlivo chráni SIP panely stien domu pred vonkajším
mechanickým poškodením a pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.
Po druhé, ďalej zlepšuje vlastnosti domu, ktoré šetria energiu, a po tretie,
dodáva domu krásny estetický vzhľad a osobnosť.

Ponúkneme vám odskúšané v praxi optimálne možnosti vonkajšej povrchovej
úpravy domu od SIP, ktorá vám bude spoľahlivo slúžiť mnoho rokov.

 

Omietka

Domáce dekorácie rýchlo a efektívne, zateplenie fasádnou izoláciou KNAUF

Vlečka
Profesionálna inštalácia na kľúč
Skalné tepelné panely

Vlastnosti inštalácie tepelných panelov

Blokový dom
Praktické a štýlové

Zateplenie fasádnou izoláciou KNAUF

Doska z kamennej minerálnej vlny KNAUF Nobasil FKD S pre kontaktné zateplenie fasád. Izolačný materiál Nobasil FKD S je vyrábaný z minerálnych čadičových vlákien, ktorú sú spájané modifikovanou umelou živicou. V celom priereze je hydrofobizovaný (nenasiakavý). Vlna Knauf je zdravotne nezávadná, tlmí hluk, chráni proti ohňu, zabraňuje množeniu známych baktérií a húb.

Výhody:

 • Vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti
 • Zníženie nevyhnutnej hrúbky izolácie
 • Jednoduchšia manipulácia
 • Menšie zaťaženie konštrukcie vlastnou tiažou izolačného materiálu
 • Zvýšenie pasívnej požiarnej bezpečnosti stavieb – nehorľavý
 • Lepšia pohltivosť dopadajúceho hluku
 • Vysoká paropriepustnosť materiálu – nezvyšuje difúzny odpor obvodovej steny – prievzdušný
 • Pri správnej aplikácii si trvale zachováva izolačné vlastnosti
 • Pri zmene teploty je objemovo a tvarovo stabilný
 • Vyrába sa s vysokou presnosťou rozmerov, vďaka tomu je možné ukladať dosky na fasádu presneOkrem toho

Vlna Knauf je zdravotne nezávadná, tlmí hluk, chráni proti ohňu, zabraňuje množeniu známych baktérií a húb.

Zdobenie SIP domov omietkou

Fasádna omietka pre dom z panelov SIP je jedným z najžiadanejších dokončovacích materiálov na Ukrajine. To nie je prekvapujúce, pretože kanadská technológia sa čoraz viac využíva pri výstavbe súkromných domov, komerčných budov a pomocných priestorov. Popularita rámových domov je spôsobená rýchlosťou a ľahkosťou montáže, ako aj širokým výberom metód vonkajšej výzdoby fasád.

Dokončovacie funkcie

         Predtým, ako začnete s nanášaním omietky na steny samonosného izolovaného drôtu doma, je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých prípravných prác:

 1. Steny musia byť opláštené fasádnou polystyrénovou penou (penou) s hrúbkou iba 50 mm. Vzhľadom na prírodný materiál stien sa to dá urobiť dostatočne rýchlo pomocou jednoduchých samorezných skrutiek.
 2. Ďalej nanesieme špeciálne lepidlo a navrch dáme vystuženú sieťku (keďže pena je mäkký materiál).
 3. Sieť fixujeme druhou vrstvou lepidla – vyrovnáme ju stierkou. Po zaschnutí lepidla nie je potrebný žiadny základný náter. Hotový!

Dom je pripravený na omietky. Ako správne nanášať omietku bude závisieť od zvoleného materiálu pre konečnú úpravu.

Hlavné typy:

 • Najlepšou možnosťou lacného, ​​ale efektívneho vonkajšieho omietania dreveného domu je zmes na báze cementu. Takýto povlak je vysoko odolný voči vonkajšiemu mechanickému namáhaniu, trvanlivosti a pevnosti;
 • Akrylová omietka obsahuje živice, ktoré ju robia plastovou a dekoratívne atraktívnou. Je to vynikajúca ochrana pred vysokou vlhkosťou a ultrafialovým žiarením;
 • Polymérové ​​dokončovacie materiály na báze vody sú v procese práce s nimi a následnej prevádzky absolútne bezpečné. Dekoratívna vrstva je odolná a odolná voči náhlym zmenám teploty a vlhkosti v prostredí;
 • Silikónová omietka si zachováva svoje kvalitatívne vlastnosti a atraktivitu aj po niekoľkých rokoch služby. Steny domov SIP, ktorým čelí tento samočistiaci materiál, majú vždy nový vzhľad.
 • Silikátové omietky sú jednou z mnohých možností tekutého skla. Toto je najdrahší a najefektívnejší spôsob zdobenia fasády a stien domu postaveného pomocou kanadskej technológie.

 

Výhody dekoratívnej omietky

Opláštenie domov postavených kanadskou technológiou trvá málo času a úsilia. To je len jedna z výhod takýchto domov. Obrovská rozmanitosť fasádnej omietky dáva neobmedzené možnosti krásnej výzdoby steny. Tento materiál má širokú škálu farieb, rôznu textúru a zloženie. Vďaka tomu sa povrch domov SIP môže hlboko trblietať leskom alebo jemne blikať s matnými odleskami na slnku.

Omietky dreveného domu v Kyjeve alebo inej oblasti krajiny poskytujú spoľahlivú ochranu pred premenlivým počasím a mechanickým poškodením. Takýto povlak vydrží silné mrazy a zabezpečí úplné vetranie fasády.

Zároveň náklady na dokončenie domu SIP s omietkou na kľúč ušetria váš čas, rýchlosť práce a kvalitu vzhľadu vášho teplého domu!

Vlečka

Sen sa stal skutočnosťou, stali ste sa majiteľom moderného krásneho domu z panelov SIP, posledný dotyk zostáva – objednať dokončovacie práce vlečky na kľúč. Opýtajte sa prečo vlečky? Okrem vynikajúceho vzhľadu majú domy SIP zdobené vlečkou množstvo výhod.

Výhody dokončenia domov sip s vlečkou:

 • Trvanlivosť.
 • Zvýšená zvuková izolácia.
 • Odolný voči vplyvom nepriaznivého počasia.
 • Jedinečná tepelná izolácia.
 • Dodatočná úspora energie.
 • Jednoduchá starostlivosť.

 

V moderných podmienkach clá a ceny za vykurovanie a elektrinu na Ukrajine neúprosne rastú a taký dom – chata by bola vynikajúcou voľbou – cenovo dostupný, krásny a čo je najdôležitejšie, energeticky efektívne.

Musíme vzdať hold SIP panelom, vďaka dokonale rovnému povrchu môžete pri dokončovaní dreveného domu vynechať takú namáhavú fázu práce, ako je vyrovnanie, a okamžite pokračovať v inštalácii pomocou vlečky. Ďalším bonusom je, že vlečka môže skryť chyby, ktoré boli urobené skôr.

Dôležitým faktorom pri dokončovaní domov z panelov SIP s vlečkou je to, že dokončenie nie je možné vykonať okamžite, ale po chvíli, dokonca aj rok alebo dva po usadení. To je veľmi výhodné pre tých, ktorí majú v čase stavby domu obmedzený rozpočet a z ekonomických dôvodov nie je možnosť vykonať dokončovacie práce.

Charakteristika a druhy vlečky.

Drevené domy boli vždy populárne. Špeciálna mikroklíma, šetrnosť k životnému prostrediu, vynikajúca tepelná izolácia sú iba časťou výhod týchto domov. Existuje však jedna významná nevýhoda – strom časom stmavne a stratí svoj pôvodný vzhľad. Preto je čas premýšľať o dokončení.

Zoznam materiálov na dokončenie domov sip je rozsiahly, ale žiadny z nich nebude dokonalý. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Vlečka pre drevený dom v Kyjeve, vynikajúci materiál, vedúci na modernom trhu a spĺňajúci požiadavky na cenu a kvalitu. Slušný vzhľad, ľahká starostlivosť, rýchla inštalácia, to sú vlastnosti, ktoré preslávili vlečku.

Vlečka má niekoľko typov:

 • Drevené
 • Vinyl
 • Kov

Zdobenie domu sip s vlečkou bude správnym rozhodnutím. A napriek tomu, že vlečka nie je drahý materiál, dom bude vyzerať ako milión. Hotový drevený dom s vlečkou v Kyjeve bude mať majestátny a pevný vzhľad.

Tepelné panely Rocky pre domy zo SIP panelov

Dokončenie domu SIP tepelnými panelmi Rocky na kľúč umožňuje majiteľom nehnuteľností ušetriť si čas a úsilie. Takýto dizajn fasád je spoľahlivým spôsobom, ako izolovať steny budov postavených pomocou kanadskej technológie. A dlaždice zo slinku zabraňujú poškodeniu celistvosti opláštenia a dodávajú fasádam atraktívny a čistý vzhľad.

Vlastnosti inštalácie tepelných panelov Rocky pre domy z panelov SIP

Ak máte príslušné skúsenosti, môžete si tepelnú izoláciu stien vyrobiť sami pomocou tepelných panelov Rocky. To výrazne zníži náklady na vonkajšiu výzdobu fasád domov z panelov SIP. Alebo môžete využiť služby profesionálnych staviteľov. Skúsený tím dokáže rýchlo a efektívne dyhovať steny budov postavených pomocou kanadskej technológie.

Inštalácia tepelných panelov Rocky na domoch SIP sa vykonáva vždy zľava doprava. Začnite od spodného rohu pomocou architektonických rohových dielcov. Môžete tiež rezať izoláciu pozdĺž okraja pod uhlom 45 °, aby ste dosiahli čo najtesnejšie spojenie s dokovacou doskou nainštalovanou na druhej strane.

Skalné tepelné panely by mali byť pripevnené na stenách kanadských domov pomocou hmoždiniek vhodnej veľkosti a polyuretánového lepidla špeciálne vyvinutého pre tieto účely.

Panely sú ukotvené jemným vložením hrebeňov do drážok, aby sa vytvoril čo najpriedušnejší povlak. Po spracovaní škár pomocou injektážnej zmesi zodpovedajúcej farby získajú steny domov z panelov SIP esteticky príjemný vzhľad. Takéto fasády nevyžadujú špeciálnu údržbu a ľahko sa čistia od prachu a nečistôt dažďom alebo prúdom vody dodávanej z hadice.

Kamenné tepelné panely pre popíjacie domy sú:

 • Spoľahlivá ochrana stien pred negatívnymi vplyvmi prostredia a mechanickým poškodením;
 • Vynikajúce vetranie a účinná hydroizolácia fasády;
 • Absencia plesní a inej škodlivej mikroflóry na stenách;
 • Zalepený povrch bez „studených mostov“;
 • Celistvosť povrchovej úpravy aj pri náhlych zmenách teploty a vlhkosti prostredia;

Inštalačné práce s tepelnými panelmi Rocky na Ukrajine možno tiež vykonať kedykoľvek počas roka. Hlavná vec je, že počasie je suché a teplota nie je nižšia ako -10 ° C.

V Kyjeve a ďalších regiónoch krajiny je dokončenie domu SIP s tepelnými panelmi Rocky na kľúč jednou zo služieb, ktorá je medzi vlastníkmi súkromných nehnuteľností veľmi žiadaná

Blokový dom pre SIP domy

Zdobenie domov z panelov SIP panelovým domom na kľúč je populárne na celej Ukrajine. Tento prírodný materiál sa používa na opláštenie budov postavených pomocou kanadskej technológie, rezidenčnej aj komerčnej. Elegantný a atraktívny vzhľad stromu evokuje pozitívne emócie a vytvára zvláštny pocit pohodlia. Takáto povrchová úprava fasády vám tiež umožňuje efektívne udržiavať teplo a chrániť steny pred možnými fyzickými a klimatickými poškodeniami.

Vlastnosti vonkajšej výzdoby domov SIP s obytným domom

Tvárou v tvár fasádam budov postavených pomocou kanadskej technológie sa začína vybudovaním spoľahlivého latovania. To sa musí vykonať, aby sa zabezpečilo bezpečné upevnenie drevených panelov. Tiež prítomnosť prepravky zaručuje úplné vetranie stien. Blokový dom pre domy SIP má vždy drážky a hrebene – táto forma spájania povrchov vám umožňuje vytvoriť monolitickú štruktúru so zvýšenou pevnosťou.

Výhody dreveného domu pre domy SIP:

 • Ekologická šetrnosť prírodného materiálu zaručuje úplnú bezpečnosť tohto typu vonkajšej výzdoby domov. Jedinečné vlastnosti dreva navyše prispievajú k vytvoreniu útulnej mikroklímy, ktorá je optimálna pre miestnosti akéhokoľvek účelu;
 • Vysoká pevnosť umožňuje chrániť steny domov SIP pred mechanickým poškodením. Opláštenie obytných domov je tiež odolné voči prudkým klimatickým zmenám vrátane poklesu teploty a vlhkosti;
 • Náklady na obytný dom pre drevený dom sú porovnateľné s cenou ostatných dokončovacích materiálov. Na rozdiel od väčšiny typov obkladov však drevené povrchy nevyžadujú ďalšiu údržbu.
 • Špeciálne opracované panely z masívneho dreva môžu trvať niekoľko desaťročí. Nestratia však svoju kvalitu a dekoratívne vlastnosti;
 • Nezanedbateľná hmotnosť nevytvára ďalšie zaťaženie stien kanadských domov z panelov SIP. A ľahká montáž vám umožňuje samostatne vykonávať inštalačné práce bez ďalších mzdových nákladov pre najatých odborníkov;
 • Estetická príťažlivosť drevených panelov je veľmi populárna. Obytné a obchodné budovy a technické miestnosti, ako napríklad kúpeľný dom alebo krídlo pre hostí, sú postavené z blokových domov v Kyjeve.

Dokončenie domov z panelov SIP panelovým domom na kľúč je dobrým riešením, ktoré vám umožní dať fasádam krásny a štýlový vzhľad